miercuri, 18 martie 2009

When is easier to run...

La naiba!Ciudat cum de obicei cand ai o zi proasta toate se straduiesc sa'ti demonstreze ca este chiar asa.Una dintre zilele alea in care capul afundat in perna nu e nici pe departe de ajuns ca sa'ti potolesti furia sau nervii.Toate par sa'ti mearga atat de prost incat ai impresia ca toate intamplarile din jurul tau s'au aliat impotriva ta si asediile sunt din ce in mai dese:(.Si iata ca tot acum iti dai seama ca totul tine de moment.Candva puteai afirma 'melodia asta chiar te binedispune!' dar iata ca o asculti si trece aiurea pe langa tine.:-? Mda...probabil ca oricand esti dispus sa vezi frumosul in urat atunci cand totul este OK, dar cand lucrurile nu mai stau asa..parca respectivele melodii devin chiar stresante.Concluzionand nu stiu daca este ceva ce te poate scoate dintr'o anumita stare.God!si cat urasc momentele astea...pentru ca stiu ca odata ce am intrat in starea asta mai putin euforica...va dura ceva pana voi trece de cealalta parte.Too fucking ridiculous! pot spune cand ma gandesc la cauza acestei proaste-dispozitii.Cauza?Shit'uri cotidiene.Da,si este unul din acele motive cand orice,oricat de nesemnificativ ar fi,odata produs poate declansa un uragan in cazul unei firi deja iritate.Unul din momentele in care un 'noi sa fim sanatosi' nu te ajuta sa treci cu aceeasi usurinta peste orice.Unul din acele momente in care nedreptatea ti se pare mai pregnanta decat de obicei,cand gri'ul este clar negru sau cand orice adiere pare a fi o adevarata tornada.

Sper sa fie mai rare momentele astea!:)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu