
Am dat acolo peste oameni extraordinari de la care am destul de multe de invatat.Dupa primul antrenament mi-am dat seama cat de putine stiam si cat de importante sunt detaliile. Inca nu imi vine sa cred ca fac asta. In Romania nu este un sport mediatizat, desi avem campioni de talie europeana. Din fericire:D, la categoria ladies de care apartin acum, nu sunt foarte multe fete, deci teoretic ar trebui sa fie mai usor sa evoluez. Sunt convinsa ca e nevoie de multa munca, insa daca o fac cu placere va fi mai usor:D.
Pe 24 octombrie am avut primul antrenament si dupa 3 saptamani am participat la primul turneu:D, etapa IX din campionatul national. Evident ca initial nu am vrut sa particip pentru ca nu ma simteam indeajuns de pregatita. Au reusit sa ma convinga:). Acum dupa aceasta experienta imi dau seama ca a fost benefica pentru ca am vazut ce inseamna meci oficial, fair-play si ideea de competitie sportiva. In ianuarie voi incepe cu prima etapa pentru 2011 si sper sa fac o impresie frumoasa:). La meciul la care am participat am jucat cu locul 2 din clasamentul national din categoria mea si am pierdut cu 2-0(s-a jucat pe sistemul cel mai bun din 3): la primul am renuntat la joc intrucat aveam nevoie de un snooker sau doua(nu mai stiu exact) pentru a castiga, dar regret si acum decizia luata, insa a fost luata in conditii de tensiune maxima:)), iar cel de-al doilea...:(..l-am pierdut la bila neagra(cunoscatorii stiu ce inseamna asta;practic am fost la un pas sa castig:( ). Poate daca castigam unul, aveam mai multa incredere in mine. La urma urmei, nu am ramas cu un gust amar pentru ca am vazut cum stau treburile pe acolo si senzatia aceea pe care o ai cand tii tacul in mana, nu se compara cu nimic :) . Am avut niste emotii teribile, mainile imi tremurau(ceea ce nu prea e ok in asemenea situatie), insa am gasit in adeversarul meu un prieten si am dobandit si ceva experienta:). Sper sa ma antrenez mai mult ca pe viitor sa vin aici cu update-uri cu rezultate frumoase.