marți, 26 mai 2009

wake up!

Mda...si iata ca revin dupa o indlungata pauza in care am fost mult prea ocupata sa pierd timpul...Ce pot sa zic ca m'a mai frapat?Fratilor...suntem o natie de dependenti!De la cel mai mic si pana la cel mai mare toti avem slabiciuni si vicii care vrem sau nu sa recunoastem ne conduc viata.E trist,aiurea sau cum vreti sa ii spuneti.Din ce in ce mai des intalnesti copii cu tigarea si berea in mana...cuvintele obscene nu intarzie sa apara...Ma uit cu tristete si observ ca jocurile noastre de odinioara[wow deja copilaria s'a transformat in odionioara:O] sunt inexistente in game'urile piticilor din ziua de azi.Casino'urile sunt din ce in ce mai multe si care mai de care mai aglomerate.Oare acesta este drumul catre un viitor gri?un drum ce nu'l putem evita?!:-?...oare chiar am uitat sa apreciem valorile cu adevarat importante?:(

Cu ceva timp in urma am simtit nevoia sa ies din monotonia vietii mele de zi cu zi si am fost la o 'banala' plimbare cu bicicleta.Era ceva ce nu mai facusem de mult timp...ceva ce facea diferenta in programul meu zilnic.era altceva:D.Si am pornit...ceea ce am trait in 4 ore pot spune ca valoreaza mai mult decat orice altceva ce facusem in ultimele 4 luni!Cum vedeam pur si simplu animalele cautandu'si locul intr'un mediu puternic antropizat...si eram efectiv mirata ca ele inca mai traiesc in aceste locuri:).eram fascinata de tot ce pierd nestiind sa apreciez micile delicii ale vietii:(.cu toate ca m'am ales si cu o durere de vreo saptamana de gat si asta pentru ca am cantat cat am putut de tare don't stop me now sau nothing else matters :d.

So, intorceti'va la ceea ce este cu adevarat important si pretuiti fiecare clipa:) fericirea sta in lucrurile marunte aflate in imediata apropiere a noastra...tot ce trebuie sa facem este sa le acordam atentia cuvenita.

Enjoy your life!