marți, 29 iunie 2010

Today was legendary:D, how about tomorrow?

"Pam Pam!" Cam asa a fost toata ziua.

Astazi am avut o zi plina cum nu am mai avut de foarte mult timp si am avut feelingul ala ca am facut ceva :D . Sa vedem..totul a inceput foarte devreme cam pe la 5:30 odata cu trezirea. Si am pornit, plina de entuziasm catre Zarnesti. Eram entuziasmata de locatie, de modul in care a pornit totul si multumita ca in sfarsit fac ceva de genul : am o idee si o pun imediat in practica (am mai avut tentative dar niciodata nu a fost ceva care sa merite). Cu o atitudine de happy happy joy joy, lucrurile nu aveau cum sa esueze. Totul a fost frumos, parca totusi nu se intampla asta. Prea multe nu pot spune acum, prefer sa ma bucur in continuarea de starea de Pam Pam!

vineri, 25 iunie 2010

Ramas bun, sesiune!

Pfoooa..uite ca a trecut o gramada de timp de cand nu am mai trecut pe aici. Timp in care s-au intamplat o sumedenie de lucruri, dar avand in vedere ca nu le-am postat la vremea lor, acum nu prea are sens sa le trec in revista. Scriu acum, dupa o sesiune mai mult decat stresanta, dupa primul an de facultate absolut spectaculos si dupa o multime de intamplari care mai de care mai surprinzatoare.

Sa vedem . Am terminaaaaaaaaaaat sesiuneeeeeeeeea!!!! Ceea ce este o usurare enorma! Dupa 7 examene, unul mai antrenant decat celalalt, dupa nopti nedormite, dupa teancuri de cursuri, un desktop plin de diferite documente pe care nu am avut grija sa le procur din timp, dupa stresul asteptarii in fata unui amfiteatru a rezultatelor, dupa toate comentariile aduse de rezultate, dupa tot ce inseamna SESIUNE, pot spune ca am terminat!! Odata cu sesiunea am terminat si primul an de facultate, un an plin de intamplari ce ar fi meritat povestite. Pe scurt, le spun la revedere unor personaje ce mi-au marcat primul an de facultate, cu care nu stiu daca ma voi mai intalni sau nu, dar prefer sa nu ma mai gandesc acum la asta. Pe primul semestru , cel care este vinovat pentru stresul din acea perioada , a fost inconfundabilul Adam . Acest Adam care mereu avea sa ne arate ceva si care inca folosea disketele ( am aflat ca acum a trecut la next level achizitionand un memory stick :> ), care mereu avea de comentat privitor la complexitatea programului, care era vesnic nemultumit si ale carui ultrafolosite cuvinte, "Domn'le" si "O(n)" nu imi vor parasi prea curand mintea, a facut posibila o frumoasa intamplare la sfarsitul acestui an universitar ( cine stie, cunoaste;) ), so, oricat de ciudat ar suna : Thank you, Adam! . Cel de-al doilea magnific, responsabilul pentru stresul de pe al doilea semestru este cel despre care s-au scris bloguri speciale:)) , dar pe care el l-as caracteriza ca fiind cel care ne aminteste ca "o facem de oaie", sau ca programul nostru este unul de care depinde viata unui om /:) .

Cu bune si rele, s-a terminat! Pana in octombrie cand o vom lua de la capat, meritam o vacanta pe cinste! Evident ca sesiunea, s-a terminat conform planului, cu o betie binemeritata. Ea si-a avut originea undeva imediat dupa examenul extraprelungit de grafuri, continuand pana la rasaritul soarelui :) . Si uite asa totul a inceput conform planului cu cateva beri, ca mai apoi sa continuie cu o mini-excursie prin regie( drumul pana acolo este oarecum o necunoscuta), terminandu-se cu un popas in leu ( lupta cu o mata, o armata de tantari si o gramada de ganduri si promisiuni ), senzatia de dupa o betie de vara dominand .

Toate bune si frumoase, e bine acasa, planuri sunt destule insa vremea lasa de dorit :(. Ce bine ar fi fost daca nu as fi fost nevoita sa folosesc cursurile si pe post de evantai ! Munte, mare, intalniri cu prietenii, pierdere de timp... cam asa suna planurile mele de vacanta. Cel putin acum pot viziona toate filmele/serialele la care ma uitam pe furis, ascunzandu-ma parca de constiinta mea:)). Btw, mi-a fost recomandat serialul How I met your mother, de care auzisem doar ca nu ma convinsese nimic sa ii acord atentie. Am inceput sa ma uit la el si acum nu ma mai pot opri! E genial serialul, intrigant uneori cand observi cat de mult te cunoaste la unele faze si chiar il recomand si eu la randul meu .

De acum in colo, timp pentru mine,snooker, vacantaaaaaa si sa speram soare!!